Birden Fazla Siteye Sahip Olanlar Bayi Hosting Seçmeli Mi?

Anasayfa Blog Hosting Birden Fazla Siteye Sahip Olanlar B...

Birden Fazla Siteye Sahip Olanlar Bayi Hosting Seçmeli Mi?

Bayi hosting kullanmak özellikle birden fazla siteye sahip olanların merakla beklediği, tercihlerini de buna göre ayarladığı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistem, özellikle kendine has bir yapıda ilerlediği için pek çok kişiye aynı seviyede cevaplar veriyor diyebiliriz.

Bireysel olarak daha fazla, daha çok kişiye ulaşan bu sistem, özellikle kişilerin kendine göre ilerlettiği çözümleri ortaya çıkarıyor. Reseller; alıp satan, tekrar pazarlayan, bayi ve aracı gibi anlamlara gelir. Bayi tipi barındırma anlamına gelen reseller hosting; kişinin sahip olduğu depolama alanını ve bant genişliğini kullanarak çok fazla sayıda web sitesi barındırmasına veya hosting pazarlaması yapmasına imkân veren bir hosting hizmetidir.

Bayi hosting, aynı bir hosting şirketi gibi kendi müşterilerinize barındırma hizmeti sunmanızı ve müşteri panelinizden belli bir limit dahilinde birden fazla hosting hesabı açmanıza olanak verir. Bu sistemler sayesinde herkesin beklediği belirli çözümleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Reseller hosting ile normal hosting farkı nedir?

Normal web hosting hizmetinde genellikle en fazla 1 domain eklenebilirken, reseller hosting ile birden fazla domain ekleyebilir ve her bir domain için hosting hesabı açabilirsiniz. ehost.com.tr’nin normal web hosting paketlerinden biri olan Sınırsız Performans Plus paketinde sınırsız site bulundurma hakkı vardır. Fakat bu fırsatı her hosting şirketinde bulamazsınız.

Normal web hosting hizmetinde addon özelliği ile birden fazla domain ekleyebilirsiniz ama bu sefer de CPU aşımı ve yetersiz kaynak kullanımı hatası uyarısı alabilirsiniz. Ayrıca açtığınız domainler aynı dizinde yer alacağı için herhangi bir virüs sorunu karşısında tüm domainleriniz etkilenir. Reseller hosting hizmetinde ise, domainleriniz farklı hosting hesaplarına sahip olduğu için birbirlerinden etkilenmezler. Bu yüzden de daha güvenlidir.

Bayi hosting ile kendi küçük girişiminizi kurabilir ve satış yapmaya başlayarak hosting pazarlaması konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. ehost.com.tr üzerinden satın aldığınız reseller hosting paketleri, ihtiyacınız olan tüm teknik özelliklere ve güvenlik önlemlerine sahiptir. Dilerseniz özel DNS yapılanması da kullanabilirsiniz.

Reseller hosting hizmetinde ve sunucularında ehost.com.tr ibaresi geçmez, markasızdır (white label). Hosting satışı yaptığınız müşterileriniz fiyat karşılaştırması yapamazlar, bu sayede pazarlama faaliyetlerinizi istediğiniz gibi yürütebilirsiniz. Kendi özel logo ve banner’ınızla markanızı inşa edebilirsiniz.

Bayi hosting ile satış yaptığınız son kullanıcıya kendi hosting paketini yönetebileceği ayrı bir kontrol paneli de sunabilirsiniz. Hızlı, güvenli, ekonomik ve hepsinde sınırsız domain ekleme özelliği bulunan reseller hosting paketlerini incelemek ve tüm sorularınıza cevap bulmak için buraya tıklayabilirsiniz.