Google Chrome, Sadece ‘Tek Bir Tıkla’ Varsayılan Tarayıcınız Olabilecek

Anasayfa Blog Genel Google Chrome, Sadece ‘Tek Bir Tıkl...
Google Chrome’un geliştirici sürümünde yeni bir özellik ortaya çıktı. Artık tarayıcı terk etmeden tek tıkla Google Chrome’u varsayılan tarayıcınız yapabileceksiniz.
 
Microsoft, Windows 11 ile birlikte birçok kullanıcının hoşuna giden özellikler getirmişti. Birçok şeyi özelleştirebildiğiniz Windows 11’deki en kullanışlı özelliklerden biri, varsayılan uygulamaları ayarlardan kolayca seçebilmeniz.

Bu sayede Windows 10’dan itibaren, karşımıza çıkan "Edge varsayılan tarayıcınız olsun mu?" sorusuna yanlışlıkla ‘Evet’ dediğimizde tarayıcımızı kolaylıkla değiştirebiliyoruz. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre ise Google Chrome da Microsoft Edge'nin izinden gitmeye başladı.

Google Chrome artık tek tık ile varsayılan taraycınız olabilecek

Tabii zaten eğer Google Chrome varsayılan tarayıcınız değilse, Chrome’u belirli bir süre kullandığınızda bu uyarı bir şekilde çıkıyordu ancak artık Chrome’u her açışınızda karşınıza çıkacak ve tarayıcıyı terk etmeden Chrome’u varsayılan tarayıcınız yapabileceksiniz.

Eğer Google Chrome’un geliştirici sürümüne sahipseniz siz de bu özelliği şu anda görebilirsiniz. Deneyimlemek istiyorsanız, Google Chrome’un 106.0.5231.2 geliştirici sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Windows 11'le birlikte gelen bu yeni özellik, bildiğiniz üzere daha önce de Windows 10'da vardı. Ancak şimdi bu özellik Edge'nin ardından Google Chrome için de eklendi. Yani Windows 11 işletim sistemine sahip kullanıcılar, son Chrome güncellemesiyle birlikte kolay bir şekilde tarayıcı değişikliği yapabilecek.