Kurumsal Hosting ve E Posta Gönderme Sayıları

Anasayfa Blog E-Posta Kurumsal Hosting ve E Posta Gönderm...

Günümüzde pek çok kişi yalnızca bir e-mail adresi yerine birçok farklı e-mail adresi kullanır. Sitelere kaydolurken açılan yeni hesaplar veya sağladığı imkanlar dolayısıyla yeni bir sağlayıcıya geçmek gibi sebeplerle e-mail adresleriniz çoğalabilir. Çok fazla e-mail hesabına sahip olmak ise bunları kontrol etmeyi zorlaştırabilir.

Kişisel e-mail veya iş hesabı gibi çeşitlenebilen bu adreslere de çeşitli konularda e-mailler gelir. Günlük olarak kontrol etmediğiniz takdirde, sosyal medya hesaplarından gelen bildirimler, alışveriş sitelerinden kampanyalar ya da markaların reklamları gibi birçok e-mail arasında bakmanız gereken önemli iletileri kaçırabilirsiniz. Bununla birlikte her gün farklı hesapları düzenli olarak kontrol etmek çok fazla vaktinizi de alabilir. Dolayısıyla zamandan tasarruf etmek, kendinize ya da diğer işlerinizi zaman ayırabilmek için birden fazla e-mail adresini kontrol etmek yerine bakmanız gereken iletileri tek bir gelen kutusunda birleştirmek mantıklı bir işlem olur.

Daha resmi ya da profesyonel bir isimle açtığınız hesaba geçmek veya görmek istemediğiniz e-maillerden kurtulmak gibi çeşitli nedenlerle e-maillerinizi başka bir hesaba yönlendirmek istiyor olabilirsiniz. Bunu yapmak için yeni bir e-posta hesabı açmak istiyor, ancak nasıl yapmanız gerektiğinden emin değilseniz “E-posta hesabı nasıl açılır?” başlıklı blog yazımızı inceleyerek yapmanız gereken tüm işlemleri kolayca öğrenebilirsiniz. Yeni hesabınızı açtıktan sonra yönlendirme işlemlerini de rahatça yapabilirsiniz.

İletilerin tümünü ya da yalnızca bir kısmını farklı bir adrese yönlendirmek mümkündür. Son derece pratik olan bu işlemi gerçekleştirerek görmeniz gereken tüm iletileri tek bir hesapta toplayabilirsiniz. Yönlendirmeyi ayarlamak için izleyeceğiniz yol, Gmail, Outlook, iCloud Mail gibi farklı sistemlerde neredeyse aynıdır. Aşağıdaki adımları izleyerek kısa sürede yönlendirme yapabilirsiniz.