WordPress Sitelerin Sosyal Medya İle Uyumlu Eklentileri

Anasayfa Blog WordPress WordPress Sitelerin Sosyal Medya İl...

Pek çok kişi, internet işlemleri için WordPress kullanıyor. İnternet sitesi alt yapısı konusunda önemli bir yere sahip olan WordPress, ücretsiz bir panel sunuyor. Bu paneli kullanırken sosyal medya üzerinden paylaşım yapmak da önemli. Günümüzde o kadar çok sosyal medya hesabı var ki hangilerinde online olmamız gerekiyor ve nasıl bir ilerleme kaydetmeliyiz emin olamıyoruz.

Bu konuda yapılacak en mantıklı şey, hepsinde aynı anda yer almak gibi görünüyor. Bu yüzden de rekabetin yüksekliği ile birlikte bütün sosyal mecralarda yer almak için önemli çalışmalar yapabiliriz. Peki ama nasıl? WordPress için sosyal medya eklentileri bu konuda önemli bir çalışma sunuyor. Gelin ve sizlere bu konuda ön plana çıkarılan siteleri sunalım. Hem uygulama konusunda hem de paylaşım konusunda işleri kolaylaştıracak olan WordPress eklentileri herkesi etkiliyor.

İncelemeleri kontrol etmekte fayda var

Bir eklenti alırken bunu ücretsiz ya da ücretli olarak tercih edebilirsiniz. Bir eklenti satın alırken ilk bakmak gereken şey, incelemelerdir. Yani eklentinin nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz. İyi eklentiler çok sayıda kullanıcıya hitap ediyor. Haliyle de eleştiriler ve yorumlar genelde olumlu olur. Bu konuda yapılacak olan her şey, kişilerin kendi beklentileriyle ilgilidir. Bu yüzden yapılacak olan çalışmalar bu manada daha da etkili bir yere geliyor. Haliyle geliştiricilerin ürettiği eklentiler WordPress sunucularınıza ne kadar yük bindiriyor ve bunu nasıl organize ediyor ona da göz atmanız lazım. eHost olarak sunduğumuz hizmetlerde, ücretsiz bir kulum sağlamaktayız. Hızlı WordPress kurulumundan sonra ücretsiz eklentilere göz atabilirsiniz mesela.

Geliştiriciler eklentiye düzenli güncelleme getiriyor mu?

Göz önünde yer alan eklentiler genellikle eski olabilir. Bu yüzden kullanacağınız paylaşım eklentilerinin ne kadar aktif olduğuna göz atmakta fayda var. Geliştirici ekip düzenleme getiriyor mu? Yani düzenli olarak güncelleme sunuyor mu buna bakmakta fayda var. Bu sayede verimlilik, güvenlik ve WordPress’in en yeni sürümleriyle uyumluluk gibi kriterleri de ön plana çıkarabilirsiniz.

Kurulumu kolay mı? Nasıl kuruluyor?

İyi bir eklenti pratik olmalıdır. Kurulumu ve yapılandırılması karışık olmamalıdır. Herkesin rahatlıkla yapabileceği kalitelerde ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden sezgisel olarak bir arayüz hemen olarak anlaşılmalıdır ve insanlar bu ara yüzü de hemen kullanabilmelidir. Bu tarz durumlar bir WordPress eklentisi için oldukça önemli olacaktır.

Kendinize göre yapılacak olan bütün seçimlerde de bu detayları organize edebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Kendinize dair vazgeçemeyeceğiniz her türlü seçimi ve fırsatı bu kalitelerde kullanmak isterseniz, geç kalmayın ve ayrıcalıkların tamamını bu noktalarda incelemeye başlayın. Daha detaylı, daha estetik ve hızlı bir kullanımla birlikte sizler de kendinize göre çözümleri kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Daha farklı kullanımlar ve eklenti kaliteleri herkesi doğrudan etkiliyor. Bu yüzden isteklerinize göre detaylı incelemekte fayda var.