WordPress Sitelerini Adeta Giydiren Temalar Nedir? Nasıl Kurulur?

Anasayfa Blog WordPress WordPress Sitelerini Adeta Giydiren...

Wordpress temaları, özellikle bir site için çok önemli bilgileri barındırır bünyesinde. eHost ailesinden satın alacağınız hostinglerden sonra hızlıca Wordpress kurulumu yapabilirsiniz. Bu konuda yaptığınız kurulum esnasında, beklentinize göre farklı kategoriler için çalışabilirsiniz. Bu süreçler hemen hemen herkesi doğrudan etkilediği için 2022 Wordpress temaları süreçlerine yakından ulaşabilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz.

Yapacağınız siteler ve tasarımlar, bu konularda pek çok seçimi ön plana çıkaracağından dolayı sizlere çok daha hızlı bir iletişim sağlayacaktır. Daha rahat, daha etkili ve hızlı bir kullanımla ilgili çözümleri de kendinize göre kullanabilirsiniz.

İnternette oldukça fazla çeşitte tema olmasına rağmen, ücretli ve ücretsiz WordPress temaları içerisinden en ilgi çekebilecek olanı bulabilmek hem zor hem de oldukça fazla zaman alabilmektedir. Google üzerinden yapabileceğiniz oldukça basit bir araştırma sonucunda 10 milyondan daha fazla sonuç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Dünya üzerindeki farklı üreticiler aracılığı ile geliştirilmekte olan ücretli veya ücretsiz temaların içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz. Fakat bu ne kadar güzel bir durummuş gibi gözükse bile aslında en doğru kararı vermeniz açısından sizi oldukça fazla zorlayabilir.

WordPress’in en önemli özelliklerinden birisi ise muhtemelen herhangi işletmenin ya da kurumsal WordPress temalarına ücretsiz bir şekilde ulaşılabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda her bütçeye uygun olarak da farklı temalar ücretli bir şekilde hizmete sunulmaktadır. Bu yazımızda ise web siteniz için en uygun WordPress temalarını sizinle paylaşacağız.

Deep Free

Ücretsiz bir şekilde ulaşılabilecek WordPress temaları arasında yer alan ve en başarılı temalardan ilki, Deep Free’dir. Deep Free, web siteniz, online dergi içeriğinizde kullanabileceğiniz 30’dan fazla ilgi çekici ve modern demoya sahip olan hizmetlerden birisidir.

Deep Free’nin En Önemli Özellikleri:

 • 30’dan fazla ücretsiz demo,
 • Sosyal medya ile uyumlu entegrasyon,
 • Basit kuruluma sahip olması,
 • Büyük portföy,
 • Başlık yaratıcı,
 • Lazım olabilecek tüm yardımcı belgeleri içermesi,
 • WPML ile uyumlu olması,
 • Uyarlamalı fotoğraf ve resimler,
 • Kişisel özelleştirici,
 • Başarılı tema çeşitleri,
 • Görsel için altbilgi oluşturabilme,
 • Elementor için yaratılmış olması.

Ocean

OceanWP, işlerinizle ilgili kullanabileceğiniz, e-ticaret, blog sayfaları gibi oldukça geniş kullanım alanlarına sahip geniş portföylü bir WordPress temaları arasında yerini almaktadır. Ayrıca bu temayı kullanacak olan kişi veya kurumlar güzel olmasının yanı sıra profesyonelce oluşturulmuş bir temanın sağlamış olduğu esnekliklerinde keyfine varacaklardır. Bütün bir genişliğe sahip durağan başlık ve ön sayfada resimlerin de yanında birden fazla demo çeşidine ve 10’dan fazla uzantıya da ev sahipliği yapmaktadır. Tam da bu sebepten dolayı OceanWP, belki de listemizde yer alan en geniş kapsamlı WordPress temasıdır. İsterseniz ürünlerin görüntülerinden tutun, bloglarınızda yazmış olduğunuz ya da müşterilerin hizmetine sunmuş olduğunuz ürünleri veya hizmetleri görüntülemek isteyeceğiniz bu tema aracılığı ile ayrıntılı bir şekilde istediğiniz gibi kullanım avantajını da içinde barındırmaktadır.

OceanWp’in En Önemli Özellikleri:

 • Tabletlerinizin ekranlarında ve mobil görüntülemelerde sorunsuz bir şekilde çalışması,
 • WooCommerce desteği sağlaması,
 • Listemizde yer alan en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alması,
 • Profesyoneller için uygun olduğu kadar, aynı zamanda amatör üreticiler içinde oldukça uygun olması.

Storefront

Online olarak yapılan satışlar günümüzde çok büyük bir büyüme hacmine sahip olduğundan dolayı, sizde kendi e-ticaret sayfanızı oluşturabilmek için hiç zaman kaybetmeden yola koyulmalısınız. Bu konudaki en büyük yardımcınız ise hiç şüphesiz ki Storfront olacaktır. Bu WordPress teması WooCommerce geliştiricileri aracılığı ile kodlanmış olduğundan dolayı, e-ticaret sitelerinize oldukça basit bir şekilde entegre olabilmektedir. Bu sayede de çok hızlı bir şekilde mağazanız satışlarına başlayabilmektedir.

Bunun yanı sıra oldukça fazla eklentiye sahip olduğu için, ürünlerinizi listelemenizde abonelik ya da rezervasyon gibi özellikleri de sisteme ekleyerek dinamik bir ücret tablosu oluşturabilir ve bundan daha da fazlasını yapmanıza olanak sağlar. Tüm bunlara ek olarak da ilk sayfalarda göze çarpan bir paralaks zeminini de bir bütün halinde kullanıma sunarak, farklı seçenekleri de tercih eden kullanıcılar için özelleştirilmiş ürün yelpazesi için bir galeriyle oluşturabilirsiniz.

Storefront’un En Önemli Özellikleri:

 • WooCommerce geliştiricileri tarafından üretilmiştir.
 • Oldukça fazla yönlü kişiselleştirme için birden fazla seçeneği bulunan renklere ve düzenlere sahiptir. Daha ileri kişiselleştirme için çeşitli düzen ve renk seçeneklerine sahiptir.
 • Çoklu bileşen konumlarına sahiptir.
 • Mobil ile oldukça kolay bir uyum içerisinde kullanılır.

Zakra

Oldukça hafif olan ama bunun yanı sıra da oldukça güçlü bir ağa sahip olan Zakra, ideal bir performans sergilemesi ve yüksek hızda kullanılabilmesi için oluşturulmuş olan en donanımlı WordPress temalarından bir tanesidir. Oldukça etkili olan görseller ile zengin özelliklere sahip bir kontrol panelini bünyesinde bulunduran bu WordPress teması, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları kesinlikle derinden etkileyecektir.

Aynı zamanda bu tema daha iyi bir arka yüz düzenleyebilme deneyimini sağlayabilmesi açısından da oldukça büyük sayfa kurucuları ile geliştirilmiştir. Zakra; WooCommerce, Gutenberg ve GDPR ile uyumludur. SEO optimizasyonludur ve aynı şekilde de WordPress tema eklentileri sayesinde problemsiz bir şekilde çalışma düzeneği sağlamaktadır.

İşletme sahipleri, eğitim, e-ticaret mağazaları, spa ve sauna merkezleri, düğün ve balo salonları, dişçiler ve buna benzer web siteleri için 15’den fazla demoyu bünyesinde bulundurmaktadır. Başka bir önemli özelliği ise geniş renk seçeneklerine, ücretsiz çoklu dil destekleri, mobil ile kolay uyum, birden fazla başlık kullanımına sahip olması gibi detaylı birçok özelliğe de ev sahipliği yapmaktadır.

Zakra’nın En Önemli Özellikleri:

 • Oldukça basit bir kullanım avantajı sunarak, özelleştirme yapılabilmesi,
 • Şık tasarımlarının bulunması,
 • Mobil ile uyumlu olması,
 • Birden fazla cihaz ile birlikte uyumlu olması,
 • SEO uyumlu olması.

Neve

Neve, ulaşabilmek isteyeceğiniz bütün farklı çeşitteki web sitelerine uyum sağlayan çok yönlü bir WordPress temasıdır. Online ticaret mağazaları, küçük çaplı işletmeleri yeni inovasyon örnekleri ve aynı zamanda kişisel olarak oluşturabileceğiniz portföy web siteleri açısından oldukça profesyonel olan, kullanıma en uygun blog temasına sahiptir. Minimalist ve hafif bir tema tasarımına ev sahipliği yapan oldukça fazla uzantıya sahip geniş yönlü bir temaya da sahiptir. Aynı zamanda gelişmeye de oldukça açık bir şekilde geliştirilmiştir.

Bu WordPress teması da SEO ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır ve çok hızlı bir şekilde yüklenebilme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra Divi, Gutenbergi Elementor, Visual Composer ve Beaver gibi çeşitli ve oldukça popüler olan bu sayfalar ile de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Genel anlam itibari ile baktığımızda Nevei ihtiyacınızın olabileceği tüm şeylerin tek bir çatı altında yer aldığı ücretsiz bir tema olarak karşımızda yerini almaktadır.

Neve’nin En Önemli Özellikleri:

 • Oldukça hızlı ve hafiftir.
 • Devamlı bir şekilde güncellenmektedir.
 • Oldukça başarılı özelleştirilebilir header ve footer sistemlerine sahiptir.
 • 70’den fazla tasarımı bünyesinde barındırır.