Youtube Platformunun İşleyişi Değişiyor!

Anasayfa Blog Sosyal Medya Youtube Platformunun İşleyişi Değiş...

Youtube Platformunun İşleyişi Değişiyor!

Video paylaşım platformu olan Youtube, pek çok kullanıcı tarafından dünyada kullanılmaktadır. Uzun yıllardır hayatımızda olmasına rağmen hala içerisinde birtakım hatalar barındırmaktadır. Bu hatalardan biri de video yüklendikten sonra Youtube üzerinden videoda düzenleme yapmanın çok uğraştırıcı olmasıdır. Düzenleme yapmak yerine video yeniden yüklendiğinde de izlenme sayısında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Bu soruna çözüm getirmek adına Youtube Düzeltmeler adıyla yeni bir özellik test ediyor. Bu sayede içerik üreticileri düzenleme yapmak konusunda daha kolay hareket edebilecekler.

Ancak bu özellik, hataların giderilmesinden ziyade kullanıcılara bu hatalar konusunda daha kolay bir şekilde bildirim yapabilme amacını taşıyor. İçerik üreticisi, videoda hata olarak gördüğü yere düzeltmeler ekliyor ve bu düzeltmeler de videonun sağ üst kısmında bir menüde yer alıyor. Videoyu izleyen kişi de bu menüye tıkladığında, üreticinin hangi düzenlemeleri yaptığını görebiliyor. Düzenlemenin üstüne tıkladığında ise düzenlemenin yapıldığı kısıma gidiyor. Düzeltmeler menüsü, video eğer kısımlara ayrıldıysa her bölümün başında yer alıyor.

Merkezi Kaliforniya’da olan Google’a ait bir çevrimiçi video paylaşım platformudur. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı olan Steve Chen, Chad Hurley ve Jawed Karim tarafından oluşturulmuştur. İlk video da bir hayvanat bahçesinde onlar tarafından yüklenmiştir. YouTube şu anda Google’da en çok ziyaret edilen ikinci web sitesidir. Youtube’un her gün toplu olarak bir milyar saatten fazla video izleyen 2,5 milyardan fazla aylık kullanıcısı vardır. Ekim 2006’da, ilk videosunu yayınladıktan 18 ay sonra ve resmi lansmanından 10 ay sonra, Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alındı. Google’ın Youtube yi satın aldıktan sonra iş hacmini geliştirdi. Öyle ki reklamlardan elde edilen gelir, film yayınları, özel içerik oluşumları gibi birçok iş modeli ile kullanıcılara yeni fırsatlar yarattı.

Ucuz domain tescil etmek için  https://www.ehost.com.tr/alan-adi linkinden alan adı satın al ve Mükemmel ucuz hosting linki tıklayabilirsiniz, https://www.ehost.com.tr/hosting

ehost Türkiye'nin en ideal hosting sağlayıcısıdır. 

#hosting #domain