Teknik Altyapı

Anasayfa Teknik Altyapı

Teknik Altyapı

Yıllardır hosting sektörüyle uğraşmak bize bu alanda çok ciddi tecrübeler kazandırdı. Bu tecrübenin öğrettiklerinden birisi ise kalitesi yüksek donanım kullanmamız gerçeği idi. Sizleri asla yarı yolda bırakmamalıydı. Bu sebeptendir ki donanıma yatırım yaparken çok seçiciyiz. Tüm donanımlarımızı çift çift almamız da bundan geliyor. Birine birşey olursa diğeri ile devam edebilmeliyiz.

dell-r740-rackserver-ehost

 

Tüm sunucularımız rack kasadan oluşmaktadır. Intel Xeon tabanlı işlemciler sunucu başına 2 adet olarak kullanılıyor. Her işlemcinin 20 çekirdeği bulunuyor. Toplamda çekirdek sayısı 40 adet olarak kullanılmakta. Her sunucumuz 512 GB DDR4 ECC bellek ile çalışıyor. Kullandığımız diskler ise SSD disklerden oluşuyor. Raid 10 olarak (Stripe + Mirroring) hızlı ve güvenli disk bileşimini tercih ediyoruz. Disklerimizden biri çalışmaz hale geldiğinde 2'inci anlık kopyası hiç bir kesinti olmadan devreye giriyor. Biz de problemli diski sunucuyu kapatmadan çıkartıp yerine yenisini takıp bilgilerin otomatik eşleşmesini sağlayabiliyoruz.

İkinci güç kaynağı, ikinci İnternet bağlantısı, ikinci diskler, ikinci işlemci gibi donanımlar sayesinde kesintisiz İnternet yayını sağlayabiliyoruz. Yapmış olduğumuz sunucu bakımları da dahil olmak üzere, son 12 aylık kesintisizlik oranımız %99,99. Extream bir durumda, yaşanacak kesintide ilk müdaheleyi dakikalar içerisinde gerçekleştireceğimizin garantisini verebiliriz ve veriyoruz. 7/24 sunucu gözetim yazılımlarımız sayesinde, sunucularımızdaki en ufak bir aksaklığı ilk olarak biz görüp anında müdahele ediyoruz.

Kullanmakta olduğumuz veri merkezi yedekli ve aktif 250 gbit İnternet hat kapasitesine sahiptir ve İstanbul, Türkiye'dedir. Yedek enerji altyapısı, soğutma ve yangın güvenliği gibi konularda çok büyük yatırımlar yapılmış durumdadır. 3 farklı ağ ile İnternet'e çıkış yapmaktayız. Juniper network ekipmanları ile ağ yönetimi ve Citrix Netscaler cihazlar ile DDOS, Cacheleme, Yük Dengeleme gibi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.