Yasaklar

Anasayfa Yasaklar

Yasaklar

Bizden alacağınız hizmet ile ilgili bazı konularda kırmızı çizgilerimiz bulunmaktadır. Bu yasakların bazıları sistem tarafından engellenir, bazıları ise tarafımızdan kontrol edilmek şeklinde tespit edilmektedir. Fark edildiği zaman yasağın durumuna göre uyarılırsınız ve hesabınız iptal edilir. Aşağıda bulacağınız bu liste bizim kırmızı çizgilerimizi oluşturmaktadır. Unutmayınız, bizden almış olduğunuz hizmet paylaşımlı hosting hizmetidir. Aynı sunucuyu sizin gibi başka müşterilerimiz de kullanarak hizmet almaktadırlar. Güvenlik ve paylaşım sebepleriyle bu yasakları uygulamak durumundayız. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

- Spam mail gönderilmesi yasaktır. Sunucumuzda her host için saat başı 300 mail gönderimi limiti vardır. Bu limite ulaştığınızda host mail gönderemez hale gelir. Sistemimiz spam gönderimlerini bu şekilde otomatik olarak engellemektedir ancak her halükarda spam yapılması yasaktır. Unutmayın spam, istenmeyen mail anlamına gelmektedir.

- Adult Sitesi, Toplist Sitesi, Chat veya IRC Yazılımı, Ad Server yazılımı ile banner yayını, Warez / Hack Sitesi gibi siteler kesin olarak yasaktır. Sunucunun proxy olarak kullanılması yasaktır. Kişilere ve kurumlara hakaret içeren, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı, yasal olmayan içerik barındıran siteler yasaktır. Bizden hizmet alarak üçüncü partilere hizmet satan kişi veya kuruluşların da bu konularda kendi müşterilerini kontrol etmeleri gerekmektedir.

- Sunucularımıza hesabınızdan hack girişimi yapıldığı taktirde, önce uyarılacak, tekrar bir girişim olursa da hesabınız iptal edilecektir. Sunucumuzun her aşaması loglanmaktadır. Böyle bir durumda eHost tüm hukuki haklarını kullanarak konuyu yargıya taşımaktan çekinmeyecektir.

- Paketlerimizde vermiş olduğumuz SINIRSIZ hizmetlerin tamamen iyi niyet çerçevesinde kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Almakta olduğunuz hizmetler paylaşımlı bir sunucuda, sizden başka kişi ve kurumlara da verilmektedir. eHost verilen hizmetlerin suistimal edilmemesi için gerekli teknik önlemleri almıştır. Ancak şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki büyük kurumların ve dedicated sunucuların tek başına yapacağı bir görevi paylaşımlı bir sunucuda yayına almak mümkün değildir. eHost paketlerini dosya depolama veya yedekleme alanı olarak değil site host edilmesi amacıyla satmaktadır. Her sunucunun ve hesabın bir limiti olduğu gibi, eHost bazı hizmetlerin üçüncü partilere fütursuzca kullanıdırılması konusunda hassasiyet göstermektedir.

- eHost sitelerinize gelen saldırılar için her seviyede teknik mekanizmalarla sunucularını ve siteleri korumaktadır. Ancak bu saldırılar sitenize periyodik olarak geldiği taktirde siteniz geçici olarak askıya alınacaktır. Saldırıların kesildiğinden emin olunana kadar site açılmayacaktır. Saldırılar kesilmezse, sitenin hesabı iptal edilerek kalan zamanın bedeli müşterimize iade edilecektir.

- PHP kullanımınızda aşağıdaki komutlar çalışmayacaktır:

system, passthru, phpshell, readfile, shell_exec, exec, escapeshellarg, escapeshellcmd, shell, show_source, popen, proc_close, proc_get_status, proc_nice, proc_close, ini_alter, dl, proc_open, allow_url_fopen

Sunucu güvenliği sebebiyle alınan bu önlemler, sitenizin daha güvenilir ve hack girişimlerini engelleme amacıyla alınmıştır.

1 Ocak 2023